Торино с обрат срещу Сампдория

Торино надви Сампдория с 2:1 като гост в двубой от 22-ия кръг на Серия "А". Така "биковете" от Торино записаха втора поредна победа в шампионата, след като разгромиха в предишния си мач Фиорентина с 4:0 у дома. Самп пък претърпя трето поредно поражение в първенството и в последните си 5 срещи от Серия "А" тимът няма победа.

Франческо Капуто изведе домакините от Генуа напред в резултата с гол в 18-ата минута. Чичо Капуто бе изведен от Маноло Габиадини очи в очи с вратаря Ваня Милинкович-Савич и успя да преодолее съпротивата му. В 27-ата минута обаче Вилфрид Синго изравни. Той бе точен от близка дистанция с глава след центриране на Мергим Войвода. Обратът стана факт в 67-ата минута, когато Денис Прат реализира второто попадение за торинци. Белгиецът наказа бившия си тим с глава след центриране на Саша Лукич, като куриозното в случая е, че топката мина през мрежата на вратата.

След този успех "биковете" са девети в класирането с 31 точки. Сампдория е на 15-а позиция с 20 точки.